نصب ماشین لباسشویی بوش BOSCH

برای دریافت خدمات نصب ماشین لباسشویی بوش BOSCH ، تنها کافیست درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید یا با ما تماس بگیرید تا در سریع‌ترین زمان تکنسین به محل اعزام شود.

ثبت درخواست در واتساپتماس با ما

نصب ماشین لباسشویی بوش BOSCH و هرآن‌چه درباره این کار باید بدانید

لباس‌ها همانند پوست دوم ما هستند و سلامت آن‌ها می‌تواند سلامت ما و افراد خانواده‌مان را تضمین کنید. انواع ماشین‌های لباسشویی می‌توانند در شستن و خشک‌کردن صحیح لباس‌ها به ما کمک کنند و کمپانی بوش بهترین و قوی‌ترین دستگاه‌های ممکن را در این زمینه ارائه می‌دهد. اگر از خرید آخرین ماشین لباسشویی شما زمان زیادی گذشته، احتمالا نوآوری‌های موجود در زمینه لباسشویی‌ها باعث تعجب شما شود. امکان کنترل شست‌وشو از دستگاه‌های همراه هوشمند، شست‌وشوی بهداشتی و ضدعفونی کردن لباس‌ها با کمترین دمای ممکن، عدم چروک‌کردن لباس‌ها و چندین قابلیت دیگر، همه در انواع مدل‌های این کمپانی وجود دارد. اگر یکی از دستگاه‌هایی بوش را خریده و می‌خواهید نصب ماشین لباسشویی بوش Bosch خود را انجام دهید، همراه ما باشید. در این نوشتار قصد داریم مهم‌ترین نکات نصب لباسشویی بوش را با یکدیگر بررسی کنیم.

آموزش نصب ماشین لباسشویی بوش و نکات مهم پیش از آن

پیش از آموزش نصب ماشین لباسشویی بوش باید نکات مهم نصب و البته نگهداری آن را با هم مرور کنیم. نصب صحیح و البته اجرای سرویس‌های دوره‌ای و نگهداری درست، می‌تواند عمر مفید دستگاه را افزایش داده و بهترین نتیجه ممکن را در اختیار شما بگذارد.

 • پیش از خریدن و نصب لباسشویی بوش ابتدا میزان نیاز خود و خانواده را بررسی کرده و دستگاهی متناسب با نیازتان بخرید. خریدن یک دستگاه بزرگ‌تر یا کوچک‌تر باعث هدر رفتن منابع یا استفاده بیش از حد خواهد شد. ابعاد دستگاه مورد نیاز خود را با دقت انتخاب کرده و برای نصب آن یک مکان مناسب را انتخاب کنید؛
 • برای نصب ماشین لباسشویی بوش مکانی را انتخاب کنید که بیش از حد گرم یا سرد نباشد و دستگاه در معرض تابش آفتاب قرار نگیرد؛
 • با توجه به محل نصب لباسشویی بوش خود، تمیزکردن دوره‌ای دستگاه را انجام دهید. بدنه خارجی دستگاه نیز همانند قسمت‌های داخلی به تمیزکردن دوره‌ای نیاز دارد. بخش‌های استیل را با یک پارچه نرم و یک پاک‌کننده ملایم تمیز کنید؛
 • طریقه نصب ماشین لباسشویی بوش در سلامت دستگاه تاثیرگذار است پس توجه کنید که تمام موارد مهم زمان نصب را با دقت اجرا نمایید. اگر تصور می‌کنید به کمک یک فرد با تجربه نیاز دارید، از نمایندگی‌های معتبر و مجاز کمک بگیرید.

با توجه به این نکات، نصب لباسشویی بوش را در بخش بعدی بررسی خواهیم کرد.

نحوه نصب ماشین لباسشویی بوش BOSCH

پیش از نصب ماشین لباسشویی بوش و برقراری اتصالات مختلف آن، باید مراحل آماده‌سازی را به‌دقت اجرا کنید. باید یک مکان مناسب برای نصب دستگاه انتخاب کرده و اگر تصمیم دارید لباسشویی جدید خود را در آشپزخانه، حمام یا زیرزمین قرار دهید، همه موارد مهم مانند طریقه نصب ماشین لباسشویی بوش یا تعمیر ماشین لباسشویی بوش را نیز در نظر بگیرید.

مرحله اول

پس از تحویل گرفتن ماشین لباسشویی بوش، باید چند نکته مهم را بررسی کنید. در این بخش مهم‌ترین نکات را با یکدیگر مرور خواهیم کرد:

 • بلافاصله پس از تحویل دستگاه، تمام موارد موجود در جعبه را با دقت چک کنید و از وجود تمام ابزارهای لازم اطمینان حاصل نمایید؛
 • دستگاه را مقابل دیوار قرار داده و روبه‌روی محفظه پشت لباسشویی قرار بگیرید. پیچ‌های پلاستیکی موجود بر روی محفظه پشت را باز کنید؛
 • به همراه دستگاه چند سرپوش پلاستیکی بزرگ قرار دارد که باید آن‌ها را در محل همان پیچ‌ها قرار دهید. این پیچ‌ها برای سلامت دستگاه در زمان حمل و نقل هستند و قبل از نصب حتما باید آن‌ها را باز کنید. این پیچ‌ها را در یک جای مطمئن بگذارید تا در جابه‌جایی‌های بعدی از آن‌ها استفاده کنید؛
 • در محفظه را باز کرده و درون آن را با دقت بررسی کنید. هیچ وسیله اضافه‌ای نباید در دیگ لباسشویی وجود داشته باشد؛
 • محفظه‌های شوینده‌ها را نیز بررسی کنید. در هیچ‌کدام از آن‌ها نیز نباید هیچ وسیله‌ای وجود داشته باشد؛
 • در زمان نصب ماشین لباسشویی بوش باید فیلتر و سایر اجزای داخلی را نیز بررسی کنید. فیلتر باید سالم بوده و به‌دقت درون محفظه خود قرار گرفته باشد.

با بررسی این موارد مهم‌ترین بخش‌های دستگاه را چک کرده و باید در مرحله دوم کارهای مربوط به نصب را آغاز کنید.

مرحله دوم

در این بخش باید محل مناسب نصب ماشین لباسشویی بوش bosch را انتخاب کنید. محل انتخابی باید محکم و مسطح باشد و موارد مهمی هم‌چون منبع آب ورودی یا محل تخلیه آب در نزدیکی دستگاه قرارگرفته و حداکثر فاصله میان آن‌ها ۱.۵ متر باشد. توجه کنید که پس از نصب نباید هیچ وسیله اضافه‌ای در مقابل دستگاه قرار بگیرد. باز و بسته شدن در دستگاه باید بدون حضور هیچ مانع و به‌راحتی انجام شود.

 • برای وصل‌کردن لوله‌های آب و تخلیه، ابتدا پایه‌های لباسشویی را تنظیم کنید. دستگاه باید کاملا تراز شده و به هیچ جهتی شیب نداشته باشد؛
 • پس از اجرای مرحله پیش، لوله‌ تخلیه و لوله آب را به محل مناسب زیر سینک وصل کنید؛
 • در زمان نصب ماشین لباسشویی بوش باید یک مفصل سه راهی را زیر سینک و برای اتصال لوله‌ها نصب کنید و هر قسمت را با توجه به راهنمای نصب ماشین لباسشویی بوش و بر طبق مدل دستگاه خود انجام دهید. توجه کنید هر قسمت را به‌دقت محکم کرده اما از واردکردن فشار بیش از حد به آن پرهیز نمایید؛
 • پس از نصب لوله‌ها در زیر سینک یا هر محل اختصاصی دیگری، باید اتصال لوله‌ها را در بخش ورودی به دستگاه برقرار کنید. لوله تخلیه آب را به قسمت مشخص‌شده بر روی لباسشویی وصل کرده و آن را با نوار تفلون محکم کنید و لوله ورودی آب را نیز به محل مشخص‌شده وصل نمایید.

در برخی مواقع لوله تخلیه آب را به‌صورت مستقیم در سینک یا چاه موجود در آشپزخانه یا حمام وصل می‌کنند. این کار اشتباه نیست اما از لحاظ بهداشت و سلامت، بهتر است لوله تخلیه به‌صورت اصولی و به یک راه مستقیم خروجی فاضلاب متصل شود.

بخش سوم

سیم دستگاه را بررسی کنید. هیچ‌گونه خراشیدگی یا قطعی نباید بر روی سطح خارجی سیم وجود داشته باشد. در زمان نصب لباسشویی بوش باید به خاطر بسپارید که این دستگاه برق زیادی نیاز دارد و نباید همراه با وسیله دیگری از یک پریز مشترک استفاده کند. پس دستگاه را بدون استفاده از چندراهی‌های معمول و به‌صورت مستقیم به پریز وصل کنید.

در این بخش یک دوره شست‌وشوی کامل را بدون مواد شوینده اجرا کنید و اگر دوره بدون هیچ اشکالی پایان یافت، نصب ماشین لباسشویی بوش شما با موفقیت انجام شده است.

با انجام این مراحل، نصب ماشین لباسشویی به‌اتمام خواهد رسید. همان گونه که می‌بینید نصب این دستگاه کار چندان سختی نیست و تنها با اجرای چند گام ساده می‌توانید نصب لباسشویی بوش را انجام دهید. اگر در زمان نصب با مشکل خاصی روبه‌رو شوید، می‌توانید با نمایندگی‌های مجاز و معتبر تماس بگیرید.

نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی بوش

نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی بوش به‌سادگی قابل انجام است. پس از نصب لباسشویی بوش و قراردادن دستگاه در محل اختصاصی‌اش، می‌توانید اولین دوره شست‌وشو را آغاز کنید. هر مدل دوره‌های شست‌وشوی مختلفی دارد و در این‌جا به عمومی‌ترین دوره‌های شست‌وشو اشاره خواهیم کرد:

 • Coloureds Eco: این برنامه شست‌وشو یکی از بهینه‌ترین برنامه‌های ممکن است که آب و انرژی بسیار کمتری استفاده خواهد کرد. برای دستیابی به این هدف، مدت زمان شست‌وشو کمی بیش از سایر برنامه‌ها است؛
 • Cotton / Coloureds: برای شستن لباس‌های ضخیم مانند کتان و پنبه، می‌توانید از این گزینه استفاده کرده و لباس‌ها را با درجه حرارت ۶۰ الی ۹۰ درجه بشورید؛
 • Curtains: با استفاده از آب بیشتر در زمان شست‌وشو، پرده‌های سبک و یا سنگین وزن را به‌راحتی خواهد شست. در این حالت پس از شست‌وشو آب به‌سرعت خشک خواهد شد و تمرکز اصلی بر رفع غبار و لکه‌های احتمالی است؛
 • Dark Laundry: برای شست‌وشوی لباس‌های تیره این گزینه را انتخاب کنید. در این حالت با استفاده از آب بیشتر، رنگ لباس‌ها آسیب کمتری خواهد دید؛
 • Delicate / Silk: برای لباس‌های حساس که قابلیت شست‌وشو در ماشین لباسشویی را دارند، از این گزینه استفاده کنید. ترجیحا هر لباس را به‌تنهایی و با میزان مناسبی از مواد شوینده بشورید. در این حالت میزان چرخش و سرعت به‌طرز محسوسی کمتر از سایر حالت‌ها است؛
 • Drain: برای تخلیه آب درون محفظه این گزینه را انتخاب کنید؛
 • Easy Care: این حالت را می‌توان دوره شست‌وشوی پیش‌فرض لباس‌هایی مانند تی‌شرت‌ها و سایر لباس‌های روزانه نامید؛
 • Extra Short / 15 Minute: پس از نصب ماشین لباسشویی بوش هر زمان که به شستن سریع یک لباس نیاز داشته باشید، می‌توانید از این گزینه استفاده کنید؛
 • Lingerie: برای شستن توده‌های بسیار کوچک از لباس‌های حساس، این دوره شست‌وشو را انتخاب کنید. استفاده از دمای بسیار کم و چرخش کوتاه برای محافظت از بافت لباس‌های خاص، از مشخصات اصلی این گزینه است.

موارد بسیار بیشتری نیز وجود دارند که شامل مواردی همانند Woollens، SportsWear، Spin، Sensitive، Rising و… می‌شود که توصیه می‌کنیم پس از نصب لباسشویی بوش تمام این موارد را در دفترچه راهنمای نصب ماشین لباسشویی بوش مطالعه کنید. شستن لباس‌ها در حالت‌های درست و دقیق، علاوه بر افزایش عمر مفید لباس‌ها، باعث افزایش عمر دستگاه نیز خواهد شد.

مرکز تخصصی نصب ماشین لباسشویی بوش

روش نصب ماشین لباسشویی بوش Bosch را در بخش‌های پیش با هم بررسی کردیم و می‌توانید با دنبال‌کردن آن‌ها تمام مراحل را به‌راحتی انجام دهید. البته اگر ترجیح می‌دهید برای نصب لباسشویی بوش از خدمات مراکز تخصصی معتبر استفاده کنید، مرکز تخصصی وی‌آی‌پی سرویس هم یکی از بهترین گزینه‌های موجود است.

مجموعه وی آی پی سرویس با بیش از سی سال سابقه فعالیت در زمینه نصب، تعمیر و سرویس دستگاه‌های برقی منزل، بهترین خدمات ممکن را به مشتریان خود ارائه می‌دهد و با داشتن دو مرکز در شرق و غرب تهران، خدمات خود را به‌سرعت در اختیار مشتریان می‌گذارد. از دیگر مزایای وی‌آی‌پی سرویس می‌توان به ارائه گارانتی ۱۸۰ روزه پس از تعمیر، اعلام شفاف هزینه‌ها و همکاری با متخصصان با تجربه اشاره کرد.

جمع‌بندی در مورد نصب ماشین لباسشویی بوش

در این‌جا مراحل نصب ماشین لباسشویی بوش Bosch را به‌صورت کامل مرور کردیم، اما پیشنهاد می‌کنیم پیش از انجام هر کاری، دفترچه راهنمای نصب ماشین لباسشویی بوش موجود با دستگاه خود را مطالعه کنید. البته یک راه بسیار مطمئن‌تر، استفاده از خدمات نمایندگی‌های مجاز و معتبر است. برای برقراری ارتباط با یکی از مشاوران سایت، تنها باید یکی از گزینه‌های تماس یا ثبت درخواست واتساپ را که در نوار پایین سایت قرار دارند، انتخاب کنید.

مراحل انجام کار

سوالات متداول

پس از آن‌که شماره‌تماس، آدرس، مشخصات دستگاه و ایراد آن را در سیستم ثبت کردید تکنسین ما با شما تماس خواهد گرفت، و در هر زمانی که شما مدنظر داشته باشید، جهت بررسی و سرویس دستگاه در منزل یا محل کار شما حاضر خواهد شد.

ضمانت‌نامۀ خدمات وی‌آی‌پی سرویس در فاکتور مشتری درج می‌شود و زمان آن برای کلیۀ خدمات ۶ ماه (۱۸۰ روز) خواهد بود.

در صورت بازگشت عیب رفع‌شدۀ دستگاه، و یا برخورد با مشکلی دیگر با شماره‌های پشتیبانی وی‌آی‌پی سرویس (درج‌شده در سایت) تماس بگیرید.

برندها

برای ثبت درخواست خود و نصب ماشین لباسشویی بوش در سریع‌ترین زمان همین حالا با ما تماس بگیرید.

کامنت کاربران

اطلاعات خود را وارد کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند

  ثبت درخواست در واتساپ تماسcall