نصب ماشین ظرفشویی

برای دریافت خدمات نصب ماشین ظرفشویی ، تنها کافیست درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید یا با ما تماس بگیرید تا در سریع‌ترین زمان تکنسین به محل اعزام شود.

ثبت درخواست در واتساپتماس با ما

نصب ماشین ظرفشویی چگونه است ؟

خریدن و نصب یک دستگاه برقی جدید همیشه هیجان‌انگیز است و اگر شما جزو آن دسته افرادی هستید که ترجیح می‌دهید کارهای فنی خودتان را انجام دهید، دانستن مهم‌ترین نکات نصب و حتی تعمیر وسایل برای شما ضروری خواهد بود. البته معمولا خدمات نصب ماشین ظرفشویی به‌صورت پیش‌فرض از سوی کمپانی دستگاه ارائه می‌شود، ولی اگر دستگاه خود را به‌صورت آنلاین بخرید یا پس از نقل مکان به خانه جدید، به نصب دستگاه نیاز داشته باشید؛ باید روش نصب ظرفشویی را فرا بگیرید. در این مقاله قصد داریم نحوه نصب ماشین ظرفشویی و نکات مهم مربوط به آن را با هم بررسی کنیم.

راهنمای نصب ماشین ظرفشویی

پیش از بررسی نصب ظرفشویی برخی از مهم‌ترین نکات و راهنمای نصب ماشین ظرفشویی را با هم مرور خواهیم کرد.

 • پیش از خرید دستگاه، حتما فضای داخلی آشپزخانه را اندازه‌‌گیری کنید و یکی از مدل‌های متناسب با فضای خود را خریداری نمایید؛
 • در زمان نصب ماشین ظرفشویی حتما از تراز بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید. پایه‌ها را بچرخانید تا کوتاه‌تر یا بلندتر شده و به‌صورت دقیق دستگاه تراز باشد؛
 • در زمان نصب ظرفشویی دقت کنید که هیچ‌کدام از لوله‌های تخلیه یا ورودی در زیر دستگاه نباشند و پیچ‌خوردگی ایجاد نشود؛
 • توجه کنید که دستگاه نهایتا در فاصله ۳ متری سینک و لوله فاضلاب قرار بگیرد و بین ماشین ظرفشویی و دیوار، حداقل ۵ سانتی‌متر فاصله وجود داشته باشد.

روش نصب ماشین ظرفشویی

نصب ماشین ظرفشویی معمولا به سه اتصال مهم و اصلی نیاز دارد که شامل اتصالات برق، اتصال منبع ورودی آب و اتصال خروجی آب است. در این بخش، این سه گام را کاملا شرح می‌دهیم.

اتصالات برق

اتصال برق یکی از مهم‌ترین و اگر تجربه‌ای در کارهای برقی ندارید، احتمالا یکی از چالش‌برانگیزترین قسمت اتصالات مختلف است. برخی از دستگاه‌های ظرفشویی یک سیم اتصال برق دارند که به‌صورت مستقیم از بخش اتصالات دستگاه خارج شده و باید به سیم‌کشی اصلی متصل شود. البته برخی دیگر دارای یک سیم و دوشاخه معمولی هستند که وصل کردن دستگاه به برق را به‌راحتی امکان‌پذیر می‌کنند.

در هر صورت توصیه می‌کنیم نحوه اتصال دستگاه را از طریق یک دوشاخه برقرار کنید که برای تعمیرات یا سرویس‌های آتی دستگاه نیز راحت‌تر باشد. فراموش نکنید برای ماشین ظرفشویی حتما یک پریز اختصاصی در نظر بگیرید. اگر دستگاه شما به سیم‌کشی اختصاصی نیاز دارد، ترجیحا از خدمات نمایندگی‌های مجاز و معتبر استفاده کنید.

اتصال منبع ورودی آب

برای داشتن بهترین و امن‌ترین حالت نصب ظرفشویی توجه کنید که دستگاه را در نزدیک‌ترین فاصله به سینک آشپزخانه قرار دهید. اتصال منبع ورودی آب بسیار راحت است. تنها باید یک سر لوله را به منبع آب در زیر سینک و سر دوم را به ورودی ظرفشویی متصل کنید. بهتر است هر دو اتصال را با استفاده از نوار تفلون کاملا محکم کنید تا مشکلاتی مانند نشتی آب اتفاق نیفتد.

توجه کنید که لوله آب حتما نو و سالم باشد و پس از متصل کردن این دو، شیر آب را باز کنید و اجازه دهید آب جریان پیدا کرده و از سلامت لوله و اتصالات آن اطمینان حاصل نمایید. در برخی دستگاه‌ها آب گرم و سرد وجود دارد و باید با توجه به مدل دستگاه خود، ورودی آب سرد و گرم و یا فقط آب سرد را متصل کنید.

اتصال قسمت تخلیه ماشین ظرفشویی

یکی از بخش‌های آسان در زمان نصب ماشین ظرفشویی بخش تخلیه دستگاه است. برای انجام این کار تنها باید لوله تخلیه را به لوله خروجی در زیر سینک اصلی آشپزخانه متصل کنید. لوله تخلیه در فاصله دستگاه تا لوله فاضلاب نباید پیچ‌خوردگی داشته باشد و در بهترین حالت در ارتفاع حدودا ۹۰ سانتی‌متری قرار بگیرد تا تخلیه به‌خوبی انجام شود.

قبل از اتصال، زانویی زیر سینک را تمیز کنید تا هیچ‌گونه گرفتگی در آن نباشد و سپس لوله را به آن وصل کرده و محکم کنید. هر دو قسمت اتصال را کاملا بررسی کنید تا از سلامت هر دو قسمت کاملا مطمئن شوید.

معمولا نصب ظرفشویی تنها با انجام همین سه مرحله به‌اتمام می‌رسد. البته در زمان نصب ماشین ظرفشویی نکات مهمی را باید در نظر بگیرید که تمام این موارد را در بخش‌های بعدی این مطلب با هم بررسی خواهیم کرد.

نصب ماشین ظرفشویی رو میزی

اگر برای ماشین ظرفشویی ایستاده مکان کافی ندارید یا پرداخت هزینه آن کمی بیش از بودجه شما است، خرید یکی از انواع رومیزی این دستگاه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این دستگاه برای خانواده‎‌های ۳ تا ۴ نفره مناسب هستند و معمولا کارایی بسیار خوبی دارند.

نصب ماشین ظرفشویی رو میزی آسان‌تر از نوع ایستاده آن است و به لوله تخلیه نیازی ندارد. آب کثیف معمولا به‌صورت مستقیم در سینک تخلیه می‌شود و نصب آن نیز بسیار راحت است. پشت ماشین ظرفشویی ۲ درگاه ورودی و خروجی آب می‌بینیم. معمولا نصب لوله‌ها به هیچ ابزار خاصی نیاز ندارد و در قسمت اتصال، لوله تخلیه یک بست پلاستیکی بزرگ دارد که می‌توانید آن را به‌راحتی به درگاه خروجی وصل کرده و با چرخاندن بست، آن را محکم کنید.

لوله ورودی آب تقریبا در هر دو سمت مشابه است، اما یک قسمت آن دارای انحنای کوچکی در ابتدای لوله است که آن را باید به خود دستگاه متصل کنید. این لوله نیز تنها با کمک دست به‌خوبی محکم می‌شود و به وسیله دیگری نیاز ندارد. هر دو لوله تخلیه و ورودی به یک آداپتور مشترک وصل خواهند شد. درگاه ورودی معمولا در قسمت پایین و درگاه خروجی چند سانتی‌متر بالاتر از آن قرار دارد. اتصال این دو بخش نیز به‌راحتی و تنها با کمک دست امکان‌پذیر است. آداپتور را با توجه به نوع دستگاه خود باید در کنار سینک یا در بخش پایینی آن نصب کنید.

هر دستگاه معمولا روش نصب اختصاصی خود را دارد و در بخش نصب ماشین ظرفشویی رومیزی یکی از ساده‌ترین حالت‌های نصب را شرح داده‌ایم. ممکن است دستگاه شما کمی متفاوت باشد که احتمالا می‌توانید در دفترچه راهنمای نصب ظرفشویی مهم‌ترین نکات آن را بیابید.

راه‌اندازی ماشین ظرفشویی

پس از نصب ماشین ظرفشویی باید با راه‌اندازی اولیه از صحت نصب ظرفشویی و البته کارایی دستگاه مطمئن شوید. راه‌اندازی ماشین ظرفشویی کار چندان سختی نیست و در این بخش با مروری کوتاه، گام‌های اصلی را با هم بررسی خواهیم کرد.

 • بخش‌های بزرگ باقیمانده غذا را از روی ظروف پاک کنید؛
 • ظرف‌ها را با توجه به بخش‌بندی داخلی ظرفشویی در محفظه قرار دهید؛
 • ظروف شیشه‌ای را با دقت و با توجه به دستورالعمل دستگاه درون محفظه قرار دهید، شل بودن قفسه ظروف شیشه‌ای یا عدم جاگیری صحیح آن‌ها ممکن است باعث شکستن ظروف شود؛
 • در محفظه‌های مخصوص مواد شوینده دستگاه، مواد شوینده را بریزید. این مواد ممکن است ژل، قرص یا سایر انواع شوینده‌ها باشند که باید طبق دستورالعمل‌های کمپانی خریداری شوند؛
 • در دستگاه را به‌درستی ببندید و از بسته‌شدن آن مطمئن شوید؛
 • با توجه به میزان ظروف و درجه کثیفی آن‌ها، یک مدل شست‌وشو را انتخاب کنید؛
 • نحوه خشک‌شدن ظروف را نیز انتخاب کنید؛
 • دکمه Start را بفشارید.

راه‌‌اندازی دستگاه کار چندان سختی نیست و معمولا با دنبال‌کردن گام‌های اصلی، می‌توانید شست‌وشوی ظروف را آغاز کنید. البته باید به خاطر داشته باشید که اگر دستگاه نو است، یک دوره شست‌وشوی بدون ظروف و با یک شوینده اختصاصی را اجرا کنید. در زمان تولید ممکن است برخی مواد صنعتی درون دستگاه باقی بماند و برای داشتن ظروف تمیزتر، اجرای این دوره شست‌وشو ضروری است. البته پیشنهاد می‌کنیم ماهیانه یک دوره شست‌وشوی بدون ظروف داشته باشید تا تمام بخش‌های دستگاه تمیز شده و عملکرد بهتری داشته باشد.

نمایندگی نصب ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی یکی از کاربردی‌ترین وسایل منزل است و توصیه می‌کنیم برای نصب ماشین ظرفشویی به‌شکل دقیق و مطمئن، حتما از متخصصان این حوزه کمک بگیرید. وی آی پی سرویس بهترین و پرسابقه‌ترین نمایندگی نصب و تعمیر لوازم منزل است که برای نصب ظرفشویی خود می‌توانید از خدمات این مجموعه استفاده کنید.

وی‌آی‌پی سرویس خدمات نصب، تعمیر و سرویس را برای انواع مدل‌های ظرفشویی و سایر لوازم برقی منزل ارائه می‌دهد. ویژگی‌های خاص مجموعه شامل ۱۸۰ روز گارانتی، هزینه‌های شفاف، همکاری با متخصصان باتجربه و البته سرعت در ارائه خدمات است. وی آی پی سرویس با ۳۰ سال سابقه، یکی از نمایندگی‌های مجاز فعال در تهران است و با داشتن دو شعبه می‌توانند بهترین و سریع‌ترین خدمات را به مشتریان عرضه کنند.

جمع‌بندی نصب ظرفشویی

استفاده از ماشین ظرفشویی برای شستن ظروف مختلف، علاوه بر صرفه‌جویی در زمان باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی‌های مختلف خواهد شد. برای شروع بهتر است نکات مهم نصب ماشین ظرفشویی را به‌دقت مطالعه کنید و سپس با نصب ظرفشویی خود، از داشتن یک آشپرخانه خلوت و بدون ظرف کثیف، لذت ببرید. اگر ترجیح می‌دهید برای نصب این دستگاه از خدمات متخصصان بهره ببرید؛ با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید یا با استفاده از گزینه «ثبت درخواست در واتساپ» با مشاوران مجموعه وی‌آی‌پی سرویس ارتباط برقرار کنید. تمام خدمات تعمیر، سرویس و البته نصب ماشین ظرفشویی در این مجموعه به‌بهترین شکل و در سریع‌ترین زمان ممکن، ارائه می‌شود.

مراحل انجام کار

سوالات متداول

پس از آن‌که شماره‌تماس، آدرس، مشخصات دستگاه و ایراد آن را در سیستم ثبت کردید تکنسین ما با شما تماس خواهد گرفت، و در هر زمانی که شما مدنظر داشته باشید، جهت بررسی و سرویس دستگاه در منزل یا محل کار شما حاضر خواهد شد.

ضمانت‌نامۀ خدمات وی‌آی‌پی سرویس در فاکتور مشتری درج می‌شود و زمان آن برای کلیۀ خدمات ۶ ماه (۱۸۰ روز) خواهد بود.

در صورت بازگشت عیب رفع‌شدۀ دستگاه، و یا برخورد با مشکلی دیگر با شماره‌های پشتیبانی وی‌آی‌پی سرویس (درج‌شده در سایت) تماس بگیرید.

برندها

برای ثبت درخواست خود و نصب ماشین ظرفشویی در سریع‌ترین زمان همین حالا با ما تماس بگیرید.

کامنت کاربران

اطلاعات خود را وارد کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند

  ثبت درخواست در واتساپ تماسcall