تعمیر ماشین لباسشویی

برای دریافت خدمات تعمیر ماشین لباسشویی ، تنها کافیست درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید یا با ما تماس بگیرید تا در سریع‌ترین زمان تکنسین به محل اعزام شود.

ثبت درخواست در واتساپتماس با ما

تعمیر ماشین لباسشویی و هرآن‌چه درباره این کار باید بدانید

بدترین حوادث، در بدترین لحظات اتفاق می‌افتند! خراب‌شدن وسایل برقی و الترونیکی معمولا از این قانون پیروی می‌کنند و اغلب در بدترین شرایط ممکن، یکی از وسایل مهم خانه از کار می‌افتد. در بیشتر مواقع اصلا نمی‌دانیم خرابی چرا و چطور پیش آمده، تا یک ثانیه قبل ماشین لباسشویی خوب و دقیق کار می‌کرد و در لحظه بعد از کار می‌افتد؛ اگر شما نیز این لحظات بد را تجربه کرده باشید تازه به اهمیت وجود این وسیله در خانه پی می‌برید. برای تعمیر ماشین لباسشویی روش‌های مختلفی را می‌توانید امتحان کنید، عیب‌یابی تلفنی و تعمیر در محل با متخصصان وی‌آی‌پی سرویس گزینه‌های خوبی برای رفع مشکلات لباسشویی هستند.

معمولا در هنگام خرید وسایل برقی و مخصوصا لباسشویی، سعی می‌کنیم بهترین و قوی‌ترین مدل موجود را خریداری کنیم زیرا لباسشویی از وسایل پرکاربرد خانه است و به توان بالایی نیاز دارد. اما گاهی اوقات پس از مدتی کارکردن، مشکلاتی هم‌چون خالی نشدن کامل محفظه آب، خشک نکردن لباس‌ها و یا گاهی تمیز نشدن لباس‌ها به وجود می‌آید و اینجا است که ضرورت تعمیر لباسشویی را درمی‌یابیم. در این مقاله می‌خواهیم به‌اختصار مشکلات شایع و روش‌های رفع آن‌ها را با هم بررسی کنیم.

تعمیر لباسشویی در محل

لباسشویی جزو وسایل بزرگ و سنگین هر خانه بوده و جابه‌جایی آن علاوه بر احتمال خراب شدن بیشتر، بسیار سخت است. این مسئله باعث شده که افراد ترجیح ‌دهند در هنگام از کار افتادن دستگاه، از خدمات تعمیر لباسشویی در محل استفاده کنند. چند دلیل عمده برای این کار شامل این موارد است:

 • سختی جابه‌جایی لباسشویی؛
 • سرعت انجام کار تعمیرات؛
 • اطمینان بیشتر؛
 • نظارت مستقیم بر فرآیند تعمیر.

البته از کارافتادن لباسشویی تنها دلیل برای تعمیر آن نخواهد بود. با اینکه پیشرفت تکنولوژی در دهه‌های اخیر کم‌نظیر بوده و تقریبا می‌توان گفت وسیله‌ای هم‌چون ماشین لباسشویی برای استفاده‌های طولانی‌مدت – حدودا ده سال – طراحی و برنامه‌ریزی شده است، اما تعمیر و نگهداری دوره‌ای از آن مهم و درواقع بسیار ضروری است.

قطعات متحرک، لوله‌ها و شیلنگ‌ها، فیلتر و سایر قطعات ماشین لباسشویی، به تعویض یا تعمیر دوره‌ای نیاز دارند. طبیعی است ما به‌عنوان یک مصرف‌کننده نتوانیم این کار را انجام دهیم و برای حصول اطمینان از عملکرد صحیح ماشین، به تعمیر لباسشویی در محل نیاز داشته باشیم.

تعمیر ماشین لباسشویی در منزل

خرابی ماشین‌های لباسشویی به دلایل مختلفی رخ می‌دهد، تمیز نشدن لباس‌ها، روشن نشدن ماشین، چکه‌کردن آب در آشپزخانه، نچرخیدن دیگ لباسشویی، سروصدای بیش‌ازحد، خالی نشدن محفظه ماشین و چندین مورد مشابه همه از خرابی‌های معمول هستند. در برخی مواقع می‌توان به‌تنهایی تعمیر ماشین لباسشویی در منزل را انجام داد. برای این کار موارد زیر را انجام دهید:

۱- روشن نشدن ماشین

یکی از اتفاقات شایع، روشن نشدن ماشین لباسشویی است. شاید در لحظه اول تصور کنید حتما ماشین سوخته، اما قبل از هر تصمیم عجولانه‌ای، چند مورد را بررسی کنید. پریز پشت ماشین لباسشویی را چک کنید. گاهی اوقات به‌دلیل تراز نبودن سطح ماشین لباسشویی، دستگاه بیش از اندازه لرزش دارد و این تکان‌های مداوم باعث شل‌شدن یا بیرون آمدن دوشاخه از پریز برق می‌شوند.

دلیل دوم، پریدن فیوز است. برای این کار سایر پریز‌ها و کلیدهای برق آشپزخانه یا محل قرارگیری لباسشویی را کنترل کنید. اگر جریان برق در آن‌ها نیز قطع شده است، باید فیوز قطع شده را دوباره وصل کنید.

یکی از دلایل روشن نشدن لباسشویی، خراب شدن در محفظه لباسشویی است. در لباسشویی‌های اتومات، جریان برق در هنگام باز بودن محفظه، قطع می‌شود و اگر برای این قطعه مشکلی به‌وجود بیاید و فرمان بسته‌شدن در به برد اصلی منتقل نشود؛ ماشین روشن نخواهد شد. برای بررسی این قسمت، از یک خودکار با بدنه پلاستیکی استفاده کنید. با قسمت باریک‌تر به محل چفت شدن در محفظه فشاری مشابه حالت بسته‌شدن وارد کرده و دکمه شروع شستشو را بزنید. اگر با اینکه محفظه باز بود، آب وارد دیگ لباسشویی شد، مشخص می‌شود مشکل از این قسمت است.

۲- تمیز نشدن لباس‌ها

اگر حتی پس از اتمام شستشو، لباس‌ها همچنان کثیف هستند؛ قبل از تماس برای تعمیر لباسشویی در منزل چند مورد را بررسی کنید:

 • به ظرفیت دستگاه توجه کنید و به اندازه ظرفیت مشخص‌شده، لباس بریزید؛
 • از استفاده مکرر در فواصل کوتاه پرهیز کنید؛
 • لباس‌ها را بر اساس جنس و درجه کثیفی بشورید؛
 • از مایع متناسب و به‌میزان مشخص‌شده استفاده کنید، استفاده از مایع‌های گوناگون و ریختن مقدار زیادی از آن‌ها، بر کیفیت شستشو تاثیر منفی می‌گذارد؛
 • شستن پتو یا لباس حیوان خانگی با لباسشویی، به‌دلیل وجود موی حیوان در دستگاه، باعث کثیف‌ماندن لباس‌ها در شستشوهای بعدی خواهد شد.

۳- نچرخیدن دستگاه

اگر لباس‌های موجود درون لباسشویی به‌صورت نامتناسب در یک جهت جمع شوند، چرخیدن دستگاه متوقف خواهد شد. برای رفع این مشکل در محفظه را باز کرده و لباس‌ها را پخش کنید؛ دستگاه باید به‌سرعت کار خود را آغاز کند.

اگر ماشین لباسشویی بر زمین تراز نشده باشد، احتمال نچرخیدن دستگاه زیاد است. یکی دیگر از دلایل نچرخیدن، احتمال خالی نشدن آب درون دیگ است. در این صورت محفظه پر از آب می‌ماند که باید لوله‌های خروجی را چک کرده و از باز بودن راه آن‌ها مطمئن شوید.

انواع مشکلات دیگر شامل صدای بلند لباسشویی یا لرزش و حرکت دستگاه یا خالی نشدن آب است. در این موارد نیز توازن و پراکندگی لباس‌ها، تراز دستگاه بر زمین و باز بودن لوله آب را کنترل کنید.  هرچند این دلایل پیش پا افتاده هستند، اما هرکدام از آن‌ها می‌توانند دلیل کار نکردن دستگاه باشند و برای تعمیر لباسشویی در منزل باید تمام این نکات را به خاطر بسپارید.

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی

هرچند ممکن است در بسیاری از موارد معمول، تعمیر ماشین لباسشویی به‌سادگی انجام شود اما بهتر است در صورت خرابی مجدد یا در فواصل کوتاه، ماشین لباسشویی خود را به نمایندگی معتبر وی‌آی‌پس سرویس تحویل دهید. مهم نیست مدل ماشین لباسشویی‌تان چیست، با نمایندگی VIP سرویس تماس بگیرید و از همکاران ما بخواهید که متخصص ماشین لباس‌شویی خودتان را جهت بررسی و انجام تعمیر ارسال کنند. راهنمایی‌های متخصص تعمیر ماشین لباسشویی وی آی پی سرویس می‌تواند در نگهداری بیشتر و بهتر وسیله به شما کمک کند و از این طریق نیازی به خرید دستگاه جدید پیدا نکنید.

تعمیر ماشین لباسشویی در تهران

پروسه تعمیر لباسشویی در گذشته یک کار چندروزه و خسته‌کننده بود اما امروزه انجام این تعمیرات در کمتر از یک روز و اغلب تنها به چند ساعت زمان نیاز دارد. جابه‌جا کردن وسیله برای هر تعمیر جزئی منسوخ شده و حتی با تماس تلفنی و مشاوره با متخصصان حرفه‌ای وی آی پی سرویس در این زمینه، می‌توان عیب‌یابی وسیله را با کمک آن‌ها انجام داد.

با دسترسی راحت‌تر به منابع مختلف و پیشرفت تکنولوژی اغلب افراد فنی سعی می‌کنند با آزمون و خطا به تعمیر ماشین لباسشویی بپردازند. به دلیل پیچیدگی قطعات، حساس‌بودن دستگاه، تماس با دو عنصر خطرآفرین برق و آب در کنار یکدیگر و سایر عوامل موجود، توصیه ما به این دسته از افراد این است که به جز عیب‌یابی‌های ساده، تعمیر دستگاه را متخصصان زبده بسپارند. تعمیر ماشین لباسشویی در تهران با کمک تکنسین‌های زبده VIP سرویس کار راحتی است. کافی است سفارش خود را در سایت ثبت کنید تا متخصصان ما جهت هماهنگی و حضور در محل کار یا منزل شما در اسرع وقت تماس بگیرند.

تعمیر ماشین لباسشویی سطلی

ماشین لباسشویی سطلی که به‌عنوان ماشین لباسشویی نیمه‌اتومات نیز شناخته می‌شود در دو مدل با خشک‌کن مجزا یا بدون خشک‌کن مجزا وجود دارد. نکات مهم نگهداری از این مدل شامل وصل کردن سیم ارت، خاموش کردن دستگاه به‌مدت حداقل پنج دقیقه بین هر شستشو، عدم استفاده از لباسشویی بدون آب و شستن تعداد مشخصی از لباس در هر دوره شستشو است. تعمیر ماشین لباسشویی سطلی نسبت به سایر لباسشویی‌ها کمی مشکل‌تر است و به دانش فنی، تخصص و تجربه بیشتری نیاز دارد.

تعمیر ماشین لباسشویی دوقلو

در سال‌های گذشته یکی از محبوب‌ترین انواع ماشین‌های لباسشویی، ماشین لباسشویی‌های دوقلو بودند. در این نوع از لباسشویی دو محفظه کاملا مجزا وجود داشت که در یکی از آن‌ها لباس‌ها شسته و در دیگری خشک می‌شد. سختی کار این بود که پروسه انتقال لباس‌های خیس از محفظه شستشو به محفظه خشک‌کن و تنظیم آب ورودی به مخزن شستشو و آب‌کشی بر عهده فرد بود. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، از میزان محبوبیت این مدل کاسته شد و ماشین‌ لباسشویی دوقلو، جای خود را به ماشین‌های اتومات داد.

البته بعضی از افراد عقیده دارند لباس‌ها در ماشین‌های لباسشویی دوقلو بهتر و تمیزتر شسته می‌شوند و این چنین است که هنوز در بسیاری از خانه‌ها از مدل پیشین استفاده می‌شود، به همین خاطر آشنایی با تعمیر ماشین لباسشویی دوقلو ضروری به‌نظر می‌رسد. اگر شما صاحب یکی از این مدل‌ها هستید، در هنگام تماس برای مشاوره یا درخواست کمک از تعمیرکاران متخصص VIP سرویس، حتما نوع و مدل آن را بگویید. مشکلات مخصوص این دستگاه‌ها شامل مواردی مانند برق‌دار شدن بدنه، نچرخیدن پروانه هم‌زن لباس، لرزش و صدای بلند خشک‌کن و یا چکه‌کردن آب است. در بسیاری از این موارد می‌توانید بررسی‌ و عیب‌یابی اولیه را خودتان انجام دهید اما در موارد جدی‌تر برای تعمیر لباسشویی دوقلو حتما به تعمیرکاران ماهر وی آی پی سرویس مراجعه کنید.

جمع‌بندی نهایی درباره تعمیر ماشین لباسشویی

لباسشویی یکی از پرکاربردترین دستگاه‌های مورد استفاده در خانه‌ها است که با میانگین عمر هشت الی پانزده سال، باید یکی از قدرتمندترین وسایل برقی باشد. برای افزایش عمر این وسیله و کارکرد بهتر باید فرآیند نگهداری و تعمیر ماشین لباسشویی را جدی گرفته و هر سال آن را تکرار کنید. بهترین روش برای سرویس دوره‌ای و تعمیر مدل‌های مختلف ماشین لباسشویی در تهران کمک گرفتن از تکنسین‌های متخصص وی‌آی‌پی سرویس در زمینۀ تعمیر تخصصی ماشین لباسشویی است. لباسشویی شما چه برندی است و برای نگهداری و تعمیرش از چه روش‌هایی استفاده می‌کنید؟

مراحل انجام کار

سوالات متداول

پس از آن‌که شماره‌تماس، آدرس، مشخصات دستگاه و ایراد آن را در سیستم ثبت کردید تکنسین ما با شما تماس خواهد گرفت، و در هر زمانی که شما مدنظر داشته باشید، جهت بررسی و سرویس دستگاه در منزل یا محل کار شما حاضر خواهد شد.

ضمانت‌نامۀ خدمات وی‌آی‌پی سرویس در فاکتور مشتری درج می‌شود و زمان آن برای کلیۀ خدمات ۶ ماه (۱۸۰ روز) خواهد بود.

در صورت بازگشت عیب رفع‌شدۀ دستگاه، و یا برخورد با مشکلی دیگر با شماره‌های پشتیبانی وی‌آی‌پی سرویس (درج‌شده در سایت) تماس بگیرید.

برندها

برای ثبت درخواست خود و تعمیر ماشین لباسشویی در سریع‌ترین زمان همین حالا با ما تماس بگیرید.

کامنت کاربران

اطلاعات خود را وارد کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند

  ثبت درخواست در واتساپ تماسcall