فیلتر تصفیه ساید

بسیاری از یخچال ها و ساید بای ساید ها به طور مستقیم از آب شهر تغذیه می کنند و این آب برای مصارف خانگی و یخ سازی مورد استفاده قرار می گیرد . برای اینکه رسوبات سیستم داخلی یخچال دچار مشکل نشوند  و سطح کیفیت آب و یخ سازی بهبود یابد بهتر است از فیلتر ها استفاده شوند . ممکن است برخی از برندهای سازنده یک فیلتر داخلی برای یخچال های ساید بای ساید پیش بینی کرده باشند که باید آن را با توجه به برند و نوع مدل ساید تهیه کرد . برای یخچال هایی که فیلتر تصفیه داخلی ندارند نیز می توان در مسیر ورودی آب ، فیلتر تصفیه تعبیه کرد . حتی اگر ساید شما دارای فیلتر داخلی باشد ، می توانید با اضافه نمودن فیلتر جانبی   ( خارجی ) سطح کیفیتی آب را ارتقا ببخشید .

فیلترهای داخلی و خارجی ( جانبی ) یخچال های ساید بای ساید می بایست هر ۶ ماه یکبار تعویض گردند ، زیرا در صورت عدم تعویض احتمال انباشته شدن رسوبات بوجود می آید که باعث آسیب رسیدن به قطعات داخلی از قبیل ( شیر برقی ، شلنگ های داخلی کابین و … ) می شود و همچنین موجب فراهم آمدن بستر مناسبی برای رشد باکتری ها می شود که می تواند به سلامت شما آسیب رساند .

پیشنهاد می گردد حتی اگر یخچال های ساید دارای فیلتر داخلی باشند ، ۲عدد فیلتر الیافی و یک عدد فیلتر کربنی در مسیر ورودی آب قرار داده تا آب و یخ مورد مصرف از کیفیت بالایی برخوردار شوند .

جهت یخچال های ساید بای ساید ۲ نوع فیلتر استفاده میشود .

فیلتر اول ( جانبی ) : که از جنس الیاف پلی پروپیلن است که وظیفه حذف گل و لای ، آهک ، رسوبات ، ذرات فیزیکی ، جلبک و …. را بر عهده دارد .

فیلتر دوم ( داخلی ) : از جنس کربن فعال می باشد که وظیفه آن حذف کلر ، ترکیبات کلر ، مواد شیمیایی ، آلاینده ها ، بو و طعم مزه آب و … است . فیلتر های داخلی ساید همگی از این نوع می باشد