عیب یابی ماشین ظرفشویی 

۱.لکه ها روی ظروف باقی میماند.
علت اصلی این مشکل برنامه ریزی غلط و تنظیم نامناسب برنامه شستشو برای ظروف میباشد، برای رفع این مشکل برنامه دستگاه را با ظروفی که در دستگاه قرار میگیرد تنظیم کنید.از دیگر دلایل این موضوع میتوان به عدم استفاده از مواد شوینده یا استفاده از مواد شوینده نامناسب اشاره کرد.درضمن در نظر داشته باشید استفاده میزان پودر یا قرص برای یک طبقهupperیا lower به اندازه یک بند انگشت یا یک عدد قرص میباشد.
۲.ماشین ظرفشویی ظرفها را خشک نمیکند.
در ارتباط با این موضوع ممکن است المنت گرمایی ماشین ظرفشویی مشکل پیدا کرده باشد. ترمینال های گرمایی ماشین ظرفشوییکه در زیر لگن شستشو قرار دارد را چک و بررسی کنید که سالم باشند.از دیگر دلایل این مشکل میتوان به خرابی ترموستات،مخزن آبکشی ویا کلاهک شوینده اشاره کرد.
۳.ماشین ظرفشویی صدا میدهد.
این مشکل بطور معمول میتواند از خرابی پمپ تخلیه باشد،گاهی ممکن است نیز این مشکل از اسپری ماشین ظرفشویی باشد که با قفسه ها ویا ظروف داخل یخچال برخورد میکند.
۴.درب ماشین ظرفشویی قفل نمیشود.
در ارتباط با این مشکل شما در مرحله اول باید مجددا درب را باز و بسته کنید اگر قفل درب عمل نکرد شما باید قفل درب و میکرو سوییچ درب را بررسی کنید در صورتی که این قطعات مشکل داشته باشند باید تعویض شوند.در برخی از موارد میتواند مشکل از برد اصلی دستگاه باشد که باید توسط تکنسین متخصص تشخیص داده شود و تعمیر گردد.